W ofercie producenta systemów z Zawiercia i programie AluronCad pojawiło się rozwiązanie AS 75V służące do konstruowania nieprzeziernych skrzydeł wentylacyjnych otwieranych do wewnątrz. Nowa propozycja Aluronu może być łączona z witrynami oraz systemami fasadowymi AF 50, AF 50S i AF 50KW QUANTUM.
Skrzydło wentylacyjne AS 75V stanowi alternatywę dla standardowych okien występujących w projektach fasad. Może być niezależnym rozwiązaniem wentylacyjnym zapewniającym swobodę cyrkulacji powietrza lub wykorzystywane łącznie z innymi technologiami chłodzenia budynków. Nie można zapomnieć również o jego walorach estetycznych jako atrakcyjnego detalu architektonicznego. Skrzydło można wykonać w tym samym kolorze, co pozostałe elementy stolarki lub w innym wariancie wykończenia w celu osiągnięcia unikalnego efektu wizualnego wyróżniającego cały projekt.
Możliwości konstrukcyjne systemu
Bazą do zaprojektowania skrzydła wentylacyjnego Aluronu stał się popularny system okienny firmy – AS 75. Zastosowanie wspólnych elementów takich jak: ościeżnica, elementy złączne i uszczelki zapewnia optymalizację wykorzystywanych materiałów. Rozwiązanie pozwala na projektowanie konstrukcji do wysokości 3000 mm. Inwestorzy mogą wybierać między dwiema szerokościami skrzydła wynoszącymi 180 i 220 mm. Eleganckie wykończenie skrzydeł stanowią dedykowane systemowi autorskie zaślepki skrzydeł oraz okucia ukryte marki Sobinco lub Roto.
Aby zapewnić efektywny odpływ wody z konstrukcji, w dolnej części profilu przeprowadzono drenaż. Co więcej, wykonany w tym celu otwór jest całkowicie niewidoczny dzięki zastosowaniu systemowej aluminiowej zaślepki odwodnienia produkowanej przez Aluron.
Dodatkowo, w celu ułatwienia procesu prefabrykacji Aluron oferuje producentom usługę frezowania skrzydeł wentylacyjnych w Zawierciu. Przekłada się to znacznie na oszczędność czasu pracy po stronie wykonawców konstrukcji.
Parametry techniczne skrzydła wentylacyjnego AS 75V
Skrzydło wentylacyjne AS 75V prezentuje bardzo dobre parametry techniczne potwierdzone specjalistycznymi badaniami przeprowadzonymi w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie:
- izolacyjności termicznej – Uw od 0,9 W/m2K,
- odporność na obciążenie wiatrem – klasa C5/B5,
- przepuszczalności powietrza – klasa 4,
- wodoszczelności – E1500.